Діяльність

Домоглися призначення пенсії через суд

До профспілкового комітету металургів і гірників звернувся Крохмаль Сергій Вячеславович працівник Сортопрокатного цеху № 2 з проханням допомогти в призначенні пенсії. Він в пропрацював в прокатному виробництві на посадах нагрівальника металу, різника горячого металу та вальцювальника горячого металу понад 25 років і розраховував отримати пенсію згідно постанови Кабінету Міністрів України № 202 від 31.03.1994 незалежно від віку.

На початку березня він звернувся до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання з заявою про призначення пільгової пенсії за ч. 3 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов’язкове пенсійне забезпечення». Однак, у призначенні пенсії було відмовлено з посиланням на те, що згідно з пунктом 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій орган, що призначає пенсію, має право перевіряти обґрунтованість виданих підприємствами довідок, які підтверджують пільговий стаж роботи. 

Перевірку мав здійснити відділ контрольно-перевірочної роботи № 4 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. З посиланням на введення карантинних заходів і неможливість у зв’язку з цим потрапити на підприємство, перевірку було завершено лише наприкінці липня 2020 року. Після цього до працівника стали надходити телефонні дзвінки з проханням з’явитися до відділення пенсійного фонду і написати нову заяву про призначення пенсії, бо строк встановлений законом для розгляду первісної заяви, на той момент вже давно сплив.

У працівника виникло справедливе питання, чому саме він повинен розплачуватися за те, що працівники пенсійного фонду не змогли вчасно здійснити перевірку документів, і втрачати пенсійні виплати за півроку, адже після написання нової заяви пенсія була б призначена саме з дати її подання.

Юристи профкому допомогли скласти заяву до Дніпропетровського окружного адміністративного суду і 07.10.2020 отримали рішення:

– позовну заяву до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити повністю;

– визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у призначенні пільгової пенсії з 03 березня 2020 року.

– зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити пільгову пенсію відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне забезпечення» з 3 березня 2020 року.

Сподіваємось, що зазначене рішення суду невдовзі буде виконане, і бажаємо усім членам нашої профспілки швидкого і справедливого оформлення заробленої ними пенсії.