Діяльність

Дуже важливо мати зворотний зв’язок

На оперативну нараду профспілкового активу ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка проходила минулого вівторка, завітали представники Департаменту з охорони праці, промислової безпеки та екології підприємства – Рустам Ісмаілов, котрий нещодавно обійняв посаду начальника управління з охорони праці, та начальник управління з технічної підтримки СУОП Олег Кириленко.

Засідання

Як зазначив Рустам Ісмаілов, головне завдання, яке стоїть зараз перед колективом управління з охорони праці, – це домогтися на підприємстві такого рівня безпеки для працівників, щоб виробничий травматизм дорівнював нулю, щоб були повністю виключені навіть незначні за наслідками для здоров`я людей нещасні випадки. 

Для досягнення цієї мети, як переконаний Рустам Ісмаілов, дуже важливо налагодити та постійно підтримувати дієвий зворотний зв’язок між фахівцями з охорони праці та виробничим персоналом. Завдяки такому зв`язку можна своєчасно виявляти ризики, які присутні на виробництві, та оперативно дбати про їхнє усунення, бо, як свідчить практика, для того у багатьох випадках зовсім не потрібні великі фінансові вкладення. 

Тому співробітники управління з охорони праці зараз націлюються на те, щоб частіше бувати безпосередньо на робочих місцях виробничого персоналу. Там вони мають разом з працівниками-виробничниками знаходити ризики у їхній роботі та дізнаватися, як то кажуть з перших вуст, про їхні побажання щодо поліпшення умов праці. Таким чином, фахівці з охорони праці мають працювати так, щоб на виробництві їх сприймали не як представників якогось виключно карального органу, а вбачали в них, перш за все, колег, котрі прагнуть їм допомогти зробити свою роботу більш безпечною.

Як сказав Рустам Ісмаілов, сам він особисто теж має намір часто бувати на виробництві, наприклад, нещодавно він відвідав коксохімічне виробництво, надалі планує щотижня бувати на Гірничому департаменті.

Голова ПО ПМГУ підприємства Наталя Маринюк повідомила, що напередодні Рустам Ісмаілов побував і в профкомі, і тим самим засвідчив свою готовність до тісної співпраці у питаннях охорони праці з профспілковим активом. Під час зустрічі у профкомі відбулося обговорення багатьох питань, які порушили представники ПО ПМГУ, зокрема, вони говорили про стан справ з забезпеченням працівників ЗІС, про необхідність придбання нового автотранспорту для перевезення працівників, про організацію роботи діючого на підприємстві Глобального комітету з охорони праці та інше.

Під час оперативної наради профактиву її учасники також адресували представникам Департаменту з охорони праці, промислової безпеки та екології чимало питань, які зараз хвилюють працівників підприємства. Так, мова йшла про незадовільний стан доріг у багатьох місцях на території підприємства, про забезпечення безпечної роботи електротехнічною персоналу, про можливість покращення якості послуг з медичного страхування працівників та інше. 

Будемо сподіватися, що озвучені питання будуть обов`язкового враховані під час планування на підприємстві найбільш актуальних заходів з охорони праці. Це б стало добрим підтвердженням того, наскільки ефективно може давати позитивний результат наявність зворотного зв'язку.

Віктор Білик