Діяльність

Є підтримка: як нею скористатись

9 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України постановою № 1272 затвердив Порядок надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка».

Отримувачем допомоги є фізична особа — громадянин України віком від 18 років, якому присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, котрий має в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) сформований сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19 (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Допомога надається отримувачу допомоги за його бажанням одноразово у розмірі 1000 гривень.

Допомога надається отримувачам допомоги виключно для придбання у безготівковій формі з використанням платіжних карток та/або їх реквізитів послуг у сферах культури, фізичної культури і спорту, здійснення внутрішніх пасажирських перевезень залізничним та авіаційним транспортом, а також для придбання книжок у суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у зазначених сферах на території України, зареєстрованих відповідно до законодавства, та яким банком-еквайром встановлено код категорії продавця (Merchant Category Code, далі – МСС-код) з переліку, наведеного нижче.

Для отримання допомоги отримувачу допомоги необхідно:

– установити мобільний додаток Порталу Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;

– оформити спеціальну банківську картку єПідтримка. Оформити карту можна у застосунку банку, або зайшовши до фізичного відділення;

– обрати у мобільному додатку Порталу Дія послугу «єПідтримка» і оформити заявку на участь у програмі.

Отримувачу допомоги автоматично надходить повідомлення засобами мобільного додатка Порталу Дія про результати обробки інформації для отримання допомоги.

Отримувач допомоги протягом чотирьох місяців з дня зарахування на поточний рахунок допомоги має право на власний розсуд обрати одну або кілька різних послуг або книжок, протягом строку дії поточного рахунку та в межах суми наданої допомоги і здійснити розрахунок за їх придбання, в тому числі через Інтернет.

Забороняється перерахунок отримувачами допомоги коштів з поточного рахунка картки єПідтримка на інші рахунки.

Поточний рахунок картки єПідтримка не підлягає поповненню.

Забороняється зняття готівки з поточного рахунка картки єПідтримка.

Поточний рахунок закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через чотири місяці з дня зарахування допомоги.

У разі невикористання протягом чотирьох місяців з дати зарахування допомоги або використання допомоги не в повному обсязі протягом зазначеного періоду поточний рахунок закривається банком автоматично, а невикористані кошти протягом трьох операційних днів після завершення цього строку повертаються на небюджетний рахунок Мінекономіки.

Послуги банку, пов’язані з відкриттям, закриттям та обслуговуванням поточного рахунку, а також емісії та обслуговування платіжних карток отримувача допомоги надаються безоплатно.

Перелік сфер діяльності та кодів категорії продавця
(Merchant Category Code)

Сфера діяльності Код
Культура 5942
  7832
  7922
  7929
  7991
Пасажирські внутрішні перевезення залізничним та авіаційним транспортом 4112
  4511
Фізична культура і спорт 7941
  7997


Дізнатися, у кого можна купити товари чи послуги, зазначені у наведеному переліку, можна, перейшовши за посиланням https://mcc.in.ua/

Безкоштовну юридичну допомогу члени ПМГУ можуть отримати за тел. 067 638 32 38