Діяльність

Лікарняний має бути оплачено повністю, якщо хвороба триває після звільнення

Фонд соціального страхування України розмістив на своєму сайті повідомлення, у якому гарантує надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, якщо хвороба триває і після звільнення.

Фонд зазначає, що у зв’язку із запровадженням карантину на території України, пов’язаного із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також в разі ізоляції від COVID-19 виплачується ФССУ застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Така норма передбачена ч. 2 ст. 22 Закону України № 1105-XIV від 23.09.1999 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. Звільнення під час тимчасової непрацездатності не є підставою для відмови в оплаті лікарняного.

Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Сума виплат від Фонду за час ізоляції від COVID-19 складає 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу, і 100% середнього доходу – для медичних працівників.

Безкоштовну юридичну консультацію і допомогу члени ПМГУ можуть отримати за телефоном +38 067 638 32 38