Діяльність

Молодь починає…та виграє!!

Наприкінці минулого місяця ми були раді поділитися з нашими спілчанами приємною новиною про відродження молодіжної організації в складі первинки ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». І тоді ми обіцяли, що згодом обов`язково детальніше розповімо про цілі та плани створеної Молодіжки. Тож тримаємо слово.


В стінах технологічного інституту Державного університету економіки та технологій ми зустрілися зі студенткою цього вишу Олександрою Горяєвою, яку на першому організаційному засіданні активу молодіжної організації було обрано її головою.

люди


«На сьогодні наш актив налічує 11 людей, серед них студенти нашого університету та двох його фахових коледжів – «Політехніки» та металургійного, а також представники молоді, яка працює на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг», - розповіла Олександра. – До речі, арселорівців до нашого активу приєдналося поки що тільки двоє – це представники від металургійного виробництва та гірничого департаменту. Але ж ми знаємо, що на підприємстві є й інші виробництва, є дочірні та підрядні підприємства, на яких теж працюють молоді люди, що перебувають в лавах ПМГУ. Тож запрошуємо і їх теж долучатися до життя нашої молодіжної організації».


Розповіла Олександра і про себе: «Я зараз закінчую четвертий курс, навчаюся за спеціальністю «металургія». Далі планую поступати до магістратури. А потім вже з дипломом магістра хотілося б піти працювати на «АрселорМіттал Кривий Ріг». Було б дуже добре, якби мене взяли на роботу в службу охорони праці. Моя мрія – займатися саме цією справою, сприяти тому, щоб металургійне виробництво стало більш безпечним для людей, які там працюють.


Відколи стала студенткою, відразу приєдналася до ПМГУ. І сьогодні я можу стверджувати, вже спираючись на власний досвід, що перебування в цій профспілці може бути дуже цікавим для молоді. У мене, наприклад, залишились дуже приємні спогади від участі в семінарі-тренінгу для молоді, на якому я та ще кілька наших студентів побували на запрошення профспілки пару років тому. Семінар проходив в чудовому місці – на базі санаторія «Орлівщина» в нашій області, було там і весело, і в той же час – було чому корисному навчитися. Можу сказати, що набуті там знання точно вже не раз ставали мені в нагоді, зокрема, за ті два роки, що я є головою Ради студентського самоврядування в нашому виші».


«Вважаю, що можна було б влаштовувати подібні заходи-тренінги і спеціально для хлопців та дівчат з нашої Молодіжки. Виїжджати для того на день-два кудись на природу, хоча б  і поблизу міста - наприклад, на якусь базу відпочинку, - розповідь Олександри плавно перейшла до планів щодо роботи створеної молодіжної організації. - Було б добре насичувати такі заходи елементами квесту, тімбілдінгу, щоб це всіх захоплювало, створювало інтерактивну атмосферу. 


Звичайно, хотілося б запрошувати туди досвідчених фахівців з комунікацій, психологів, може ще кого, щоб з їхньою допомогою наша молодь здобувала корисні навички для спілкування, взаємодії з іншими людьми. Бо я ось на прикладі наших студентів бачу, що таких навичок багатьом з нас дуже не вистачає, особливо, якщо мова йде про спілкування не зі своїми друзями, ровесниками, а, скажімо, у форматі «студент – викладач». 


Для студентів-першокурсників можна було б влаштовувати такі собі «посвяти» в спілчани, в доступній цікавий формі пояснюючи їм переваги від вступу до профспілки.  


Сподіваюся, що участь у житті Молодіжки дозволить нашій студентській молоді частіше,  як то кажуть, перетинатися з трохи старшими від нас молодими людьми, які вже працюють на «Арселорі».  Таким чином, наші хлопці та дівчата, які в майбутньому збираються стати металургами, гірниками, коксохіміками, зможуть більше дізнатися, безпосередньо з перших вуст, про роботу на підприємстві  - від близьких їм за віком людей, які вже набули певний досвід як представники названих професій. 


Гадаю, що в процесі такого спілкування зможуть взяти для себе щось корисне і самі арселорівці. Звісно, наші студенти будуть не проти поділитися власними «секретами», як краще засвоювати нові знання, а це вміння завжди потрібне людям, які прагнуть якось професійного та кар`єрного росту. 


Знаю, що серед нашої молоді  є чимало любителів подорожувати, відкривати для себе нові місця. Так, зараз в умовах війни з цим є певні проблеми. Але ми все ж плануємо вже цією весною відкрити сезон екскурсійних поїздок і відвідати знаменитий дендропарк у місті Кропивницькому. А взагалі, після нашої Перемоги, в яку ми всі віримо, думаю, туристичний напрямок в роботі нашої Молодіжки зможе стати одним з найбільш популярних. 


Тобто планів та задумів у нас багато і маємо надію, що все в нас вийде».


  На завершення нашої бесіди автор цих рядків поцікавився в Олександри, чи має вона якісь захоплення, яким полюбляє присвячувати свій вільний час. 
«Я маю собаку і завжди з задоволенням ходжу з ним на прогулянки, - поділилася Олександра. – Також мені подобається малювати за номерами (це такі собі розмальовки для дорослих), а ще займаюся спортом, а саме стретчингом (це різновид фітнесу з вправами на розтяжку)».


Під час відвідин ДУЕТу ми також зустрілися з профспілковою лідеркою цього вишу Наталією Сусло і поцікавилися її думкою з приводу майбутнього відродженої молодіжної організації в складі первинки ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».


«Я впевнена, що наша первинка має великий потенціал для розвитку молодіжного руху, - зазначила Наталія Сусло. – Бо тільки студентів-спілчан у нас нараховується близько тисячі осіб, а є ж ще молодь і серед педагогічних колективів нашого університету та наших коледжів, чимало молодих людей працюють також на «АрселорМіттал Кривий Ріг».

люди


Зараз у нас спільними зусиллями багато робиться для того, щоб вибудувати надійний ланцюжок з такими ланками, як «коледж» - «університет» - «підприємство». Мета цього – заохотити юних криворіжців, випускників шкіл, залишатися в рідному місті, відкриваючи перед ними реальні перспективи здобуття якісної вищої освіти та наступного працевлаштування за фахом на найбільше в Кривому Розі підприємство, яке належить всесвітньо відомій металургійній компанії. 


Але ж ми розуміємо, що, крім роботи та навчання, у молоді є ще багато інших інтересів. В усі часи молоді люди потребують і якихось розваг, їх приваблює активний відпочинок зі своїми ровесниками та таке інше. Ось тут і може сказати своє слово наша Молодіжна.  При цьому, я вважаю, що сучасній молоді може бути цікавою участь не тільки в розважальних заходах, а і в різних суспільно-корисних справах та проєктах.


Дивіться: якщо ви готові жити та працювати в цьому місті, тож хіба ж вам  не хотілося б зробити його красивішим, більш комфортним для проживання?  Так давайте разом долучатися, скажімо, до його благоустрою, озеленення. Мені здається, що подібні заклики, напевно, знаходитимуть належний відгук серед нашої молодіжної спільноти.


Тому хочеться побажати представникам нашої Молодіжки, перш за все, активності та ініціативності. А ми, маю на увазі весь наш профактив, обов`язково підтримаємо всі добрі починання молоді».

люди

 


P.S. Ми зустрілися також з активістами Молодіжки, що представляють металургійне виробництво та гірничий департамент підприємства. Але про це – вже в наступному матеріалі. Так що далі буде…
 

Віктор БІЛИК, фото автора