Діяльність

На курорти у новому році

І у новому, 2022-му році, працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та підрядних підприємств, які є членами Профспілки металургів та гірників України, будуть надаватися путівки за пільговою вартістю для необхідного за станом здоров’я санаторно-курортного лікування та літнього сімейного відпочинку в оздоровчі заклади, розташовані на відомих курортах нашої країни.

Щоб скористатися такою можливістю для власного оздоровлення, працівнику потрібно звернутися з відповідною заявою до цехового (дільничного) комітету профспілки свого структурного підрозділу.

Оздоровление 2022

Порядок реалізації путівок у 2022 році

13 грудня 2021 року президія ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» затвердила Порядок реалізації путівок у 2022 році. Даний документ передбачає, що право на отримання путівки за пільговою вартістю мають працівники, які є членами ПО ПМГУ підприємства, а також члени їхніх родин (дружина, чоловік, діти віком від 3-х до 18 років та студенти денної форми навчання до 23 років).

В структурному підрозділі путівки розподіляються на засіданні цехового (дільничного) комітету з розміщенням прийнятих рішень на інформаційних стендах.

Путівки не виділяються члену сім'ї (чоловік, дружина), який працює на підприємстві і є членом іншої профспілкової організації.

Члену профспілки протягом календарного року може бути виділена одна путівка за пільговою вартістю в санаторій або в пансіонат України (екскурсійні тури не враховуються).

В разі потреби і за погодженням з оздоровчим закладом можливий поділ двох путівок на трьох членів родини - для оздоровлення сім’ї з дитиною.

З метою першочергового забезпечення путівками членів ПМГУ, які не оздоровлювались тривалий час, виходячи з принципу соціальної справедливості, не будуть надаватися путівки в оздоровчі заклади України (санаторії, лікувально-оздоровчі комплекси, пансіонати, бази відпочинку) тим членам профспілки, котрі оздоровлювались два роки підряд за путівками – в 2020 – 2021 роках, а також за програмою «Путівка до відпустки» через ЦНП «Єдине вікно».

Пільгова вартість залежить від періодичності користування путівками

У зв’язку з тим, що на 2022 рік більшість оздоровчих закладів підвищують вартість путівок, посилаючись на подорожчання продуктів харчування, комунальних послуг та зростання мінімальної заробітної плати, а також дорожчає проїзд до місць відпочинку, президія ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняла рішення про зниження для членів ПМГУ та членів їхніх родин на 2022 рік пільгової вартості путівки на 5% відносно її повної вартості у порівнянні з 2021 роком. При цьому пільгова вартість буде диференційованою в залежності від періодичності користування путівками (із врахуванням оздоровлення через «Єдине вікно» підприємства).

Так, в 2022 році член профспілки при отриманні путівки перший раз за три роки сплачуватиме за неї 20% від повної вартості. Для його дітей у такому випадку пільгова ціна путівки також становитиме 20% від повної вартості, але для дітей віком від 18 років додатково потрібно буде сплатити податок на доходи фізичних осіб i військовий збір в касу ПО ПМГУ, з урахуванням вимог податкового законодавства України. Для членів сім’i (чоловік, дружина), які не працюють на підприємстві, встановлено пільгову ціну путівки в розмірі 25% від повної вартості, також з оплатою податку на доходи фізичних осіб i військового збору.

Якщо член профспілки в 2022 році скористається правом на отримання путівки вдруге за три роки, то пільгова ціна путівки для нього становитиме 25% від повної вартості. Для його дітей передбачена пільгова ціна в розмірі 25% від повної вартості, з додатковою оплатою для дітей від 18 років податку на доходи фізичних осіб i військового збору в касу ПО ПМГУ відповідно до вимог податкового законодавства України. За членів сім’ї (чоловік, дружина), які не працюють на підприємстві, потрібно буде сплатити 30 % від повної вартості путівки, з оплатою податку на доходи фізичних осіб i військового збору.

Продовжена співпраця зі здравницями, які раніше добре себе зарекомендували

«У 2021 році, проводячи роботу з оздоровлення працівників підприємства-членів ПМГУ, ми співпрацювали з 13 здравницями нашої країни, - зазначила заступниця голови комісії з оздоровлення профкому ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Галина Горбачевська. – Серед них були 8 лікувально-оздоровчих закладів та 5 закладів, орієнтованих за своїм профілем на літній сімейний відпочинок на морі.

Таким чином, близько 1500 працівників та членів їхніх родин за 2021 рік змогли відпочити з користю для здоров’я, отримавши завдяки профспілці путівки за пільговою ціною, на морських курортах нашої країни, на узбережжі Чорного та Азовського морів – у Залізному Порту, Затоці на Одещині, Бердянську, Коблевому та у Кирилівці. Судячи з відгуків, які надходили від наших відпочиваючих, більшість людей залишились цілком задоволеними умовами відпочинку, запропонованими їм у морських закладах. Це, звичайно, приємно, але спасибі і тим людям, котрі висловлювали свої зауваження, ми обов’язково це будемо враховувати при підготовці до організації відпочинку на морі у 2022 році, щоб підвищити його якість.

Також близько 1500 працівників та членів їхніх сімей у 2021 році побували на лікуванні у санаторіях та лікувально-оздоровчих комплексах нашої країни, розташованих, переважно, на Заході України, зокрема, у Східниці, Трускавці, Моршині, на Закарпатті (село Поляна). Їздили арселорівці лікуватися і до Хмільника на Вінниччині та на курорт Орлівщина у Новомосковському районі Дніпропетровської області.

Путівки надавались у заклади, оснащені сучасним медичним обладнанням, де можна пройти не тільки ефективний курс санаторно-курортного лікування, а і якісну діагностику. Усюди наші працівники розміщувались у комфортних 2-місних номерах з усіма зручностями.

Майже всі здравниці лікувального профілю, з якими ми співробітничали у 2021 році, зарекомендували себе з позитивного боку, тому було вирішено продовжити співпрацю з більшістю із них і в 2022 році. Так, і в новому році серед працівників підприємства-членів ПМГУ будуть реалізовуватися путівки у такі заклади, як ЛОК «ДіАнна» у смт Східниця, готельно-оздоровчий комплекс «Віват» у місті Моршин, санаторії «Сонячна Долина» (з проживанням в готелі «Софія») та «Сонячне Закарпаття» у селі Поляна Закарпатської області, санаторій «Курорт Орлівщина» у Новомосковському районі Дніпропетровської області. Усюди передбачені 12-ти денні заїзди з триразовим харчуванням.

Працівники, котрі хотіли б поїхати на лікування до названих закладів за путівками від профспілки, можуть вже зараз звертатися з відповідними заявками до цехових (дільничних) комітетів ПМГУ своїх структурних підрозділів. В той же час профкомом ПО ПМГУ підприємства розглядається можливість укладення відповідних договорів про співпрацю й з іншими закладами лікувального профілю. 

У 2021 році при організації роботи з оздоровлення ставилося за мету максимально задовольнити бажання працівників щодо місць, куди вони хотіли б отримати путівку, та часу заїзду до відповідного оздоровчого закладу. Тому путівки закуповувались під конкретні дати, бажані для працівників, у заявлені нами заклади згідно з попереднім бронюванням. За таким принципом буде організована робота з надання путівок і в 2022 році.

В 2021 році працівникам підприємства-членам ПО ПМГУ за пільговою вартістю надавались також екскурсійні послуги – 7-денні тури за програмою «Ворохта-365» та «Трускавець-365». У таких турах за рік побувало майже 170 людей. Надання вказаної послуги планується продовжити і в 2022 році. При цьому поїздки у екскурсійні тури не будуть враховуватись при наданні санаторно-курортних путівок та путівок у здравниці для літнього відпочинку на морі.

Які документи потрібні для отримання путівки

  • особиста заява члена профспілки;
  • виписка з протоколу засідання цехового (дільничного) комітету, на якій має бути в обов›язковому порядку відмітка, зроблена працівниками ВОПтаЗП департаменту з персоналу, про час перебування працівника у відпустці;
  • профспілковий квиток;
  • паспорт;
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • для дітей віком до 18 років – свідоцтво про народження або паспорт (оригінал і копія);
  • для дітей віком понад 18 років, які є студентами денної форми навчання - свідоцтво про народження або паспорт (оригінал і копія), копія ідентифікаційного коду, довідка з місця навчання або студентський квиток (оригінал і копія).

У зв’язку з дією карантинних норм, запроваджених внаслідок пандемії COVID-19, у поточний момент також потрібно мати COVID-сертифікат про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за три доби до заїзду у здравницю.

Підготував Віктор БІЛИК