Діяльність

Охорона праці – в пріоритеті!

16 травня в Києві було підписано Угоду про співпрацю та взаємодію між Державною службою України з питань праці та Профспілкою металургів та гірників України. Угоду підписали голова Держпраці Ігор Дегнера та голова ПМГУ Олександр Рябко.

 

люди


Це відбулося під час проведення наради з охорони праці, яку скликали з цієї нагоди, запросивши на неї представників Держпраці та ПМГУ. Взяла участь у цій нараді і голова ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталя Маринюк.


Голова ПМГУ Олександр Рябко, відкриваючи нараду, підкреслив, що охорона праці завжди була одним з пріоритетів в діяльності Профспілки металургів та гірників. 


Говорячи про найбільш актуальні на сьогодні проблеми в цій сфері, Олександр Рябко акцентував увагу представників Держпраці на неоднозначній  ситуації, що склалася внаслідок нещодавніх змін в законодавстві нашої країни. Мова йде насамперед про можливість на період воєнного часу призупиняти за ініціативи роботодавців дію окремих положень раніше укладених колективних договорів та угод. На жаль, деякі роботодавці скористалися цими новаціями для того, щоб в одноосібного порядку вирішувати, які положення можуть бути призупиненими. Але ПМГУ наполягає на тому, що такі болючі для трудових колективів галузі питання мають вирішуватися виключно шляхом перегорів, соціального діалогу.


Саме поліпшенню такого діалогу і має сприяти, на думку голови ПМГУ, укладення Угоди про співпрацю між Профспілкою металургів та гірників та Державною службою України з питань праці. Олександр Рябко висловив впевненість, що спільні зусилля сторін, які підписали Угоду, здатні забезпечити кращу реалізацію законодавчо закріпленого права працівників на гідні умови праці, і є вкрай необхідними для вирішення в галузі дуже гострої зараз проблеми збереження трудового потенціалу.


Наталя Маринюк, виступивши під час наради, подякувала представникам Держпраці за допомогу, яку неодноразову отримували в ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», коли зверталися до цієї служби з проханням надати роз`яснення з того чи іншого питання. Так, роз`яснення, які надає Держпраці, мають рекомендаційний характер, але в нашому випадку роботодавець завжди сприймав їх як беззаперечний аргумент і погоджувався їх виконувати.


«Маємо надію, що такою ж результативною на користь трудового колективу підприємства наша співпраця буде надалі», - висловила сподівання Наталя Маринюк. 


Вона також розповіла про роботу, яку від початку війни проводить ПО ПМГУ з підтримки спілчан, мобілізованих до лав ЗСУ, як підприємство допомагає сім`ям загиблих воїнів, який соціальний захист мають працівники на випадок поранень під час участі в бойових діях.


Голова ПО ПМГУ запропонувала керівництву Держпраці реалізовувати спільні проєкти з охорони праці на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». 

люди


Під час наради її учасники також приділили значну увагу обговоренню дуже актуального на сьогодні, і  як можна передбачити - в найближчому майбутньому, питання щодо реабілітації та адаптації працівників, працездатність яких постраждала внаслідок отриманих на війні важких поранень.


Згідно підписаної Угоди сторони домовилися:

  • -     здійснювати обмін інформацією про стан охорони праці, 
  • -     брати спільну участь в організації різних заходів та формуванні програм на державному, галузевому та регіональному рівнях, спрямованих на поліпшення умов праці та підвищення безпеки на виробництві, 
  • -    сприяти вдосконаленню українського законодавства про охорону працю та його наближенню до правових норм, прийнятих в країнах Європейського Союзу. 

 

люди


  

Віктор БІЛИК, фото надане учасники наради