Діяльність

Про збільшення допомоги багатодітним сім’ям

Згідно з постановою КМУ від 13.03.2019 р. № 250, з 1 квітня 2019 року багатодітні сім’ї на третю і кожну наступну дитину у віці до шести років будуть отримувати допомогу у розмірі 1 700 грн. Ця допомога не призначатиметься автоматично, щоб її отримати, необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення того району, в якому мешкає сім’я. Ті, хто встигнуть подати заяву протягом квітня- ­червня 2019, можуть розраховувати на призначення допомоги з 1 квітня. Ті, хто подадуть заяву пізніше, отримуватимуть допомогу з місяця, в якому подали заяву.

Для призначення допомоги необхідно подати паспорт громадянина України, заяву за встановленою формою та копії таких документів:

– посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

– посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

– свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Орган соціального захисту населення зобов’язаний протягом 10 днів розглянути подану заяву і протягом 5 днів повідомити заявника про результати її розгляду.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Виплата допомоги припиняється у разі:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

– нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

– втрати статусу багатодіт-ної сім’ї або смерті дитини чи смерті отримувача допомоги.

Безкоштовну юридичну допомогу члени ПМГУ можуть отримати за тел. 067 638 32 38 або в каб. №№ 1,2 профкому ПО ПМГУ