Діяльність

Профспілки вимагають негайних дій!

АМКР

Профспілки обурені погіршенням умов праці та промислової безпеки на підприємствах компанії АрселорМіттал, яке призвело до зростання кількості смертельних нещасних випадків з працівниками

На цьому наголошується у Заяві представників сторони працівників та глобальних союзів (Союз сталеливарників USW, Глобальна профспілкова федерація IndustriALL та Європейська федерація профспілок IndustriAll) у складі Глобального об’єднаного комітету з охорони праці та промислової безпеки АрселорМіттал, яку було прийнято 24‑го березня цього року.

Нагадаємо, що до складу Глобального об’єднаного комітету вже кілька років входить та бере активну участь у його роботі і представник ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – голова первинної організації ПМГУ Наталя Маринюк.

ОхранаТрудаЗ початку пандемії COVID‑19 не відбулося жодного засідання вказаного Комітету, хоча представники сторони працівників та глобальних союзів, які входять до його складу, неодноразово зверталися до керівництва компанії із закликом скликати екстрене засідання для розгляду тривожної ситуації з охороною праці та вироблення відповідної програми спільних дій, зважаючи на факт значного зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками на підприємствах АрселорМіттал у різних країнах світу.

Так, тільки з середини листопада 2020 року до середини березня 2021 року на виробничих майданчиках підприємств компанії АрселорМіттал загинуло 11 працівників, серед яких четверо у Казахстані, троє у Південній Африці, двоє у Іспанії, по одному у Польщі та Україні. При цьому у деяких випадках нещастя, що трапились з працівниками, не призвели до належних розслідувань та розробки заходів, спрямованих на підвищення безпеки праці.

Тому 24‑го березня представники сторони працівників та глобальних союзів у складі Глобального об’єднаного комітету з охорони праці та промислової безпеки АрселорМіттал провели власне засідання, на якому й було прийняту вказану вище Заяву. У ній вони висловили обурення тією політикою з охорони праці та промислової безпеки, яку останнім часом проводить компанія, та знову закликали її керівництво негайно скликати екстрене засідання Глобального об’єднаного комітету. Тільки після цього компанія відреагувала на вимоги сторони робітників та профспілок та повідомила про намір організувати таке засідання найближчим часом.

Зазначимо, що на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ситуація з охороною праці останнім часом також погіршилась. Так, в 2018 році на підприємстві було допущено 22 нещасних випадки, в 2020 році – 33, тобто на 50% більше, а в з початку 2021 року сталося вже 2 смертельні нещасні випадки.

Тому учасники акції протесту 30‑го березня підтримали вимогу до керівництва підприємства, яка зобов’язує його вжити і виконати у найкоротший термін комплексні заходи з покращення умов праці на робочих місцях, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. Вказану вимогу серед інших було включено до прийнятої Резолюції.