Діяльність

Самоізоляція та обсервація оплачуватимуться як тимчасова непрацездатність

На позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 13 квітня 2020 року, було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Цим законом визначено, наступні поняття:

самоізоляція це перебування особи щодо якої є обґрунтовані підстави про ризик інфікування або поширення нею інфекційної хвороби у визначеному нею місці (приміщенні) з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі особистого зобов’язання;

обсерватор це спеціалізований заклад, призначений для перебування осіб, які підлягають обсервації, їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними;

обсервація це перебування особи щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею.

Також законом передбачено, що у разі встановлення карантину на час його дії та відповідно до потреби органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги утворюють тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі, обсерватори). Тимчасовим шпиталям дозволяється не виконувати додаткові вимоги, пов’язані із ліцензійними умовами діяльності.

Обов'язковій госпіталізації у спеціалізовані лікарні підлягають хворі на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби, а також особи з симптомами таких хвороб.

Обсервації та самоізоляції підлягають особи, які підпадають під критерії, визначені в рішенні про встановлення карантину. 

Особи, які виявили бажання залишити територію карантину до його відміни, повинні отримати довідку про можливість виїзду із зони карантину протягом інкубаційного періоду хвороби, яка видається за результатами медичного обстеження в порядку, визначеному міністерством охорони здоров'я.

На період перебування в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях) особі видається листок непрацездатності, який оплачується в розмірах і в порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання.

На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни дозволяється обробка персональних даних без згоди особи, зокрема даних, що стосуються стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, прізвища, ім’я, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання).

Також на період карантину дозволяється для боротьби з коронавірусом залучати медичних працівників, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, шляхом укладення контрактів. Законом гарантується збереження за такими медичними працівниками основного місця роботи. Оплата праці за основним місцем роботи здійснюватиметься за фактично виконану роботу.

Безкоштовну юридичну допомогу члени профспілки можуть отримати за тел. 067-638-32-38