Діяльність

Скляні дива від нашого спілчанина: справжнє мистецтво завжди на часі

Цього тижня в Державному університеті економіки та технологій відкрилася персональна виставка творчих робіт працівника цього закладу та нашого спілчанина, в минулому – криворіжстальця-мартенівця,  Василя ПІЛКИ.

люди


Сьогодні нашого земляка знають далеко поза межами не тільки рідного міста, а й України, як митця, якій вміє творити справжні дива, займаючись гравіюванням на склі. Тож на відкриття його персональної виставки до будівлі ДУЕТу, розташованій за адресою: площа Визволення, 2, прийшло чимало людей – шанувальників таланту майстра, журналістів, представників творчої громадськості Кривого Рогу.

люди


Як зазначив звертаючись до присутніх в.о. проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи ДУЕТу Валентин Орлов, відкриття виставки має на меті показати силу української культури, засвідчити, що, незважаючи на буремні події нашого часу, вона зберігає величезний потенціал і успішно розвивається, у тому числі – і в рідному нам місті. 

люди


Василь Пілка, подякувавши керівництву університету за надане приміщення, повідомив, що виставка є довгостроковою. Вхід на неї – безкоштовний, але за бажанням відвідувачі можуть зробити благодійні пожертви, за які майстер буде дуже вдячний, позаяк це допоможе йому з придбанням матеріалів та інструментів для створення нових гравюр. Потрапити на виставку можна в будні дні з 10.00. до 17.00. 


«Запрошую на виставку всіх наших спілчан, працівників та ветеранів підприємств нашого великого промислового міста, інших його мешканців та гостей Кривого Рогу, - сказав Василь Пілка. – Зараз на виставці представлені 17 моїх робіт, але планую додати до них ще три».

картина

 


За словами майстра, більше половини з представлених гравюр, зокрема, сім копій робіт славетного німецького художника епохи Відродження Альбрехта Дюрера, вже помандрували по світу, вони демонструвалися в п`яти містах трьох країн, деякий час перебували на зберіганні в Німеччині. Та він вирішив повернути їх додому, в Україну, бо вважає, що першочергове право на ознайомлення з його творчістю, як то кажуть «наживо», мають земляки-криворіжці. 

картина


Саме тому майстер нікуди не збирається виїжджати з Кривого Рогу, окрім творчих поїздок, хоча і отримував запрошення на переїзд до інших країн, наприклад, до Німеччини та Греції. Як наголосив Василь Пілка, він хоче жити та творити на рідній землі – землі своїх предків.
 
 

Віктор БІЛИК, фото автора