Діяльність

Як підвищити розмір пенсії

На розмір пенсії впливає розмір заробітної плати, яку отримував пенсіонер. Чим більшою була заробітна плата, тим більшим буде розмір пенсії. 


Коли людина звертається за призначенням пенсії їй автоматично враховується уся заробітна плата (дохід) починаючи з 1 липня 2000 року до дати звернення. 


Однак, стаття 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» дозволяє за бажанням пенсіонера включати до страхового стажу додаткові періоди роботи (якщо протягом них були хороші заробітки), або навпаки виключати зі страхового стажу певні періоди роботи (якщо протягом них були низькі заробітки) для підвищення розміру пенсії.


Зокрема, за бажанням пенсіонера до страхового стажу можна додати будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року включно незалежно від перерв у роботі. Для цього треба принести у відділення пенсійного фонду довідку про заробітну плату. У разі, якщо страховий стаж становить менший період, ніж 60 календарних місяців, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.


За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.


Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, та періоди страхового стажу під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення, періоди страхового стажу під час воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", з місяця введення воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. 

Безкоштовну юридичну допомогу члени Профспілки металургів і гірників можуть отримати по тел. 067 638 32 38