Діяльність

Жінки – члени ПМГУ отримають пільгову пенсію у 45 років

Як відомо, після внесення змін до ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, котрі працюють у важких і шкідливих умовах праці за Списком № 1, мають право вийти на пенсію у 50 років, а жінки, які працюють за Списком № 2 – у 55 років. До цього вони мали право виходу на пільгову пенсію на п’ять років раніше.

У попередніх випусках ми публікували інформацію про те, що 23 січня 2020 року Конституційним Судом України було прийняте рішення № 1‑р/2020 по справі № 1–5/2018(746/15). У цьому рішенні зазначено, що жінки, які працювали до 1 квітня 2015 року на посадах, визначених у Списках № 1 чи № 2, мають право на призначення пільгової пенсії відповідно у 45 та 50 років.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на всій території України. Однак Пенсійний фонд не поспішає його виконувати. Ті жінки, котрі звернулися до нього з заявами про призначення пільгової пенсії на підставі рішення Конституційного Суду України, отримали відмови.

Юристи профкому ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запропонували працівницям підприємства – членам ПМГУ безкоштовну юридичну допомогу у складанні позовних заяв до суду з вимогами зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити пільгову пенсію у 45 років.

Двом працівницям ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: Годованюк Тетяні Олександрівні – сепараторниці, зайнятій на збагаченні, подрібненні, шихтуванні рудних і нерудних копалин, та Нагорних Олені Василівні – дозувальниці, зайнятій на шихтовці рудних і нерудних копалин, пощастило, бо завдяки старанням юристів профкому, тепер є рішення суду, які набрали законної сили.

Щодо першої працівниці – зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити пільгову пенсію у 45 років.

Щодо другої – зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву про призначення пільгової пенсії у 45 років і при розгляді заяви врахувати висновки, викладені у рішенні Конституційного Суду України.

Ми щиро раді за наших членів профспілки, яким вдалося домогтися справедливості.

Безкоштовну юридичну консультацію і допомогу члени ПМГУ можуть отримати за телефоном +38 067 638 32 38