Діяльність

Змагання добровільних пожежних дружин: практика, яка завжди, краще теорії

27 квітня шість команд «АрселорМіттал Кривий Ріг» та Ливарно-механічного заводу зустрілися на традиційних змаганнях добровільних пожежних дружин. 


Цей захід проводиться щорічно в рамках Тижня охорони праці. Однак торік змагання не проводили, через повномасштабне вторгнення росії в Україну. 


У цьому році на підприємстві вирішили відновити традицію. Після перевірки теоретичних знань 30 працівників долучились до активного відпрацювання навичок пожежогасіння на полігоні. 


Участь у змаганнях взяли шість команд з прокатного, аглодоменного, енергетичного департаментів, шахтоуправління, ЛМЗ, коксохімічного виробництва.


Як переконують учасники, такі заходи вкрай необхідні. Це не лише гарна нагода зустрітися із колегами, а й корисна можливість більш досконало відпрацювати на практиці отримані знання з ліквідації пожеж. 


Електромонтер електрослужби СПЦ-2 Сергій Дрозд в добровільній пожежній дружині вже давно. Їх команда з прокатного департаменту частенько займала призові місця. Зараз вона оновилася, але капітан впевнений, що скоро склад учасників знов стане постійним. «Є бажання та мотивація навчити молодших колег всьому, що знаю сам, адже на виробництві це може допомогти у критичній ситуації. На виробництві ми працюємо з гарячим металом, з електрообладнанням. Тому нам треба розуміти – чим, коли і як правильно скористатися у випадку надзвичайної ситуації. Хочеться навчити цьому тих, хто поруч та не має досвіду, хочеться бути затребуваним. Кожного разу, беручи участь у таких змаганнях, отримуєш новий досвід, відпрацьовуєш певні нюанси. Це корисно», - каже Сергій. 

люди

 


Попри те, що серед учасників було чимало новачків, кожна з команд показала гарний рівень підготовки. 


Обидва етапи змагань були динамічними та видовищними. Спершу командам довелось пройти естафету з пожежно-прикладного спорту: пробігти дистанцію, здолати перешкоди та врешті – загасити полум’я вогнегасником. І все це – на швидкість!


На другому етапі було дещо складніше: з бойовим розгортанням на відмінно справилися далеко не всі, адже це випробування потребувало певних навичок та злагодженості від команди. Учасники мали розгорнути пожежні рукави та вразити водою мішені. 


За підсумками обох етапів змагань найкраще з випробуваннями справилася команда шахтоуправління. Другий результат – у команди коксохімічного виробництва. Третіми у турнірній таблиці стали новачки – команда аглодоменного департамента.


«Рівень всіх команд дуже сподобався! Ті люди, які вперше брали участь у змаганнях, показали чудові результати та навички. Все схоплювали на льоту. Але, сподіваюсь, у житті їм ніколи не доведеться гасити справжню пожежу!  - зазначив менеджер з пожежної безпеки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Андрій Сердечний. 

люди


«Я дуже вдячний хлопцям за гарний результат! Ці змагання передусім покликані розвивати логічне мислення та спортивні навички. Вони дуже потрібні, і ми вдячні організаторам за проведення таких щорічних змагань. Радіємо, що нарешті зібралися разом з колегами з інших цехів, поспілкувалися, поділилися враженнями, адже минулого року не мали змогу зібратися через війну. Взагалі можна було б і частіше проводити змагання - не раз на рік, а скажімо, раз у півроку», - говорить Андрій Полозок, начальник дільниці обслуговування та ремонту електрообладнання шахтоуправління. 

люди


Первинна організація ПМГУ підприємства долучилась до проведення змагань і приготувала для кожного учасника-члена профспілки подарунки - сертифікати мережі торгівельних центрів «Епіцентр» різного номіналу.
 

Юлія КОЗАК, фото автора