Всесвітній день охорони праці: зберегти життя та здоров’я, запобігти настанню нещасних випадків і професійних захворювань
У будь-якій цивілізованій державі охорона праці має важливе значення як в економіці країні, так і в соціальній політиці — це нерозривно пов’язано. Бо пливає на життя і здоров’я людини, високу продуктивність праці, наповнення бюджету країни. У мирний час забезпечення безпеки і здоров’я працівників на робочому місці потребувало багато зусиль, впровадження передових методів управління та технологій, ресурсів. А в умовах війни функціонування суб’єктів господарювання суттєво ускладнилося, роботодавці і працівники стикнулися з досі невідомими та непередбачуваними загрозами. Охорона праці в умовах воєнного часу набула високого пріоритету.
Привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, щоб зберегти життя, здоров’я і працездатність людини в процесі трудової діяльності, запобігти настанню нещасних випадків та професійних захворювань — мета щорічного відзначення Дня охорони праці в Україні.
Цьогоріч Міжнародна організація праці визначила девіз Всесвітнього дня охорони праці, який пройде 28 квітня: “Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі”. Ця тема висвітлюватиме вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема: передові роботизовані системи, штучний інтелект (AI) і машинне навчання, екзоскелети, безпілотні літальні апарати (БПЛА), Інтернет речей (IoT), віртуальну та доповнену реальність.
У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області реалізацію завдань загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання покладено на відділ профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи. Фахівці відділу також беруть участь у забезпеченні проведення роботодавцем профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та надають роботодавцю практичну допомогу.