Новини

Допомога внутрішньо переміщеним особам

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради повідомляє, що 19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 923 (далі – Постанова), якою внесені зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, а саме допомога на проживання: 

  • надається внутрішньо переміщеним особам, які повторно перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) після 24.02.2022 року;
  • призначається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дати надходження заяви;
  • призначається за останнім місцем обліку органом соціального захисту населення, якщо внутрішньо переміщеним особам змінювала своє місце обліку та не отримувала допомогу.

Звертаємо увагу, що у разі включення територіальної громади до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), який затверджується наказом Мінреінтеграції, ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» автоматично без повторного звернення осіб, нараховує допомогу (з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідну громаду включено до такого переліку).

Крім цього змінами в Постанові врегульовано питання щодо надання можливості на отримання допомоги внутрішньо переміщеним особам, які мають право, та заяви яких були подані через Портал Дія до 30 квітня 2022 року і не були повністю ним сформовані або знаходилися в обробці.

При цьому така особа також може самостійно звернутися до органу соціального захисту населення або через пошту із заявою на надання допомоги на проживання, із зазначенням, зокрема номера банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача, та надати підтверджувальну інформацію (наприклад скріншот).

Для отримання будь-яких додаткових роз’яснень та консультацій з зазначеного вище питання звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради за адресою: пр-т Металургів, буд. 16, каб. 108 або за телефоном +380973920336.

Марина Тарасенко, начальник відділу прийому громадян