Новини

ОПЛАТА ПРАЦІ МАЄ БУТИ СПРАВЕДЛИВОЮ: НА КОНГРЕСІ ЄКП

Як ми вже повідомляли минулого тижня в Берліні проходив Конгрес Європейської конфедерації профспілок. В його роботі взяла участь і делегація від українських профспілок. 

люди


Міжнародна солідарність


Як зазначається в матеріалі Василя Шилова, керівника Департаменту міжнародних зв’язків ФПУ, опублікованому на сайті Федерації профспілок України, https://www.fpsu.org.ua дуже пам'ятними моментами в під час Конгресу стали овації, якими його учасники стоячі зустріли зворушливі виступи представників української делегації.

Як справедливо заявила генеральний секретар ОНП Ясмін Фахімі, справжня солідарність вимагає дій.


І саме тому було важливо побачити відео, що продемонструвало практичну солідарність, яку міжнародний профспілковий рух надає спілчанам в Україні у вигляді гуманітарної допомоги (від одягу до дитячого харчування) та грошових пожертвувань.


Виступ Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн на Конгресі ЄКП


"Настав час, коли робота повинна оплачуватися. І робота повинна оплачуватися для всіх: як для чоловіків, так і для жінок. Немає жодного аргументу, чому за однакову роботу жінка повинна отримувати меншу зарплату, ніж чоловік. Жодного аргументу, жодного. Саме тому ми зараз маємо Директиву про прозорість оплати праці. Це базовий принцип рівності, він нарешті закріплений у законі. Рівна праця заслуговує на рівну оплату",  - заявила Президент Єврокомісії, виступаючі на конгресі, більша половина делегатів якого це жінки.   

Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч в зв’язку з цим закликала до повного та швидкого впровадження на національному рівні Директиви про прозорість оплати праці. За словами Естер Лінч: "Жінки-працівниці занадто довго чекали на те, щоб обіцянка рівної оплати праці стала реальністю. Для цього ми повинні забезпечити, щоб усі частини пазлу рівної оплати праці були зібрані разом. Це означає сильне законодавство, а також сильні профспілки, які можуть впроваджувати його на робочих місцях". Як показує постійний гендерний розрив в оплаті праці в Європі, одне без іншого не має сенсу. "Разом з Президентом Комісії ми надіслали потужний сигнал про те, що з нерівною оплатою праці потрібно покінчити".


Директива включає заборону на положення про таємницю оплати праці, які дозволяли зберігати нерівну оплату праці, а також заходи, що розширюють можливості профспілок боротися з дискримінацією в оплаті праці шляхом укладення колективних договорів з роботодавцями.


Аналіз, проведений дослідницьким центром ЄКП, Європейським інститутом профспілок, показав, що якщо гендерний розрив в оплаті праці залишиться на нинішньому рівні, то щороку це коштуватиме жінкам більше, ніж чоловікам:

  • - кожен рік без дій коштуватиме жінкам в середньому 4,256 євро недоотриманої заробітної плати;
  • - жінки втратять від 1 872 до 36 334 євро, якщо уряди чекатимуть до 2026 року, щоб імплементувати директиву;
  • - жінки в Австрії, Данії та Німеччині втратять найбільше, якщо гендерний розрив в оплаті праці збережеться.

 

На полях Конгресу


В ході Конгресу відбулися зустрічі Голови ФПУ та членів української делегації  з недавно обраним Генеральним секретарем Загальної конфедерації праці Франції (CGT) Софі Бінє та виконуючим обов’язки Генерального секретаря МКП Люком Тріангелом. 


Йшлося про продовження надання Україні гуманітарної допомоги,  допомоги українським профспілкам, візиту до України місії МКП-ЄКП наприкінці вересня.  Голова ФПУ висловив щиру подяку за надану підтримку, разом з тим він зазначив, що Україну все ще чекають важкі часи, і в цих умовах , а також у зв’язку зі вступом до ЄКП, ФПУ доведеться перебудовувати свою структуру та діяльність, щоб відповідати новим вимогам, зокрема, пов’язаним з членством в ЄКП. 


Члени української делегації також зустрілися  з представниками Європарламенту - Габріелою Бішофф, яка обіймає посаду заступниці голови групи S&D під керівництвом голови Іратксе Гарсії, та  з Агнес Йонгеріус, депутатом Європарламенту з питань зайнятості та соціальних питань. Під час зустрічі євро-парламентарі  були поінформовані про ситуацію в Україні, необхідності включення в угоди з зарубіжними компаніями, які будуть брати участь у  відбудові України, соціального параграфу.


Відбулося також обговорення з бельгійськими та польськими профспілками  проведення в липні у Варшаві семінару з питань євроінтеграції та   зміцнення потенціалу профспілок.

за матеріалами fpsu.org.ua