Діяльність

Як трудове законодавство захищає працівника на період карантину ?

Відповідно до п. 3 1 ст. 25 ЗУ «Про відпустки» роботодавець не має права відмовити  матері або батьку дитини, бабі, діду чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, або особі, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одному із прийомних батьків чи батьків-вихователів, у наданні відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. При чому виходячи зі змісту закону відпустка повинна бути надана на весь період карантину. 

Як що ж карантин оголошується на підприємстві, в наслідок чого працівники не допускаються до роботи, то роботодавець повинен видати відповідний наказ чи розпорядження, і відповідно до ст. 113 КЗпП України оплатити час простою не з вини працівника з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). 

Працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пунктом 2.15 Колективного договору гарантовано оплату простоїв не з їх вини в розмірі 100% тарифної ставки присвоєного розряду чи встановленого окладу. 

Безкоштовну юридичну консультацію члени профспілки можуть отримати за тел. 067-638-32-38, 499-31-81

СТАТТІ ЗА ЦІЄЮ ТЕМОЮ: